kalush
Тріо, засноване Олегом Псюком, калуським МС, який раніше випускав музику під псевдонімом Псючий Син. Гурт набув популярності після випуску хіта «Зорі».
Історія гурту почалася зі знайомства Олега Псюка з Ваньком Клименком. У синергії зʼявилась ідея створення гурту й долучення туди КИЛИММЕНА, а також мультиінструменталіста Ігоря Діденчука (який у 2022 покинув гурт).
KALUSH випустили понад десяток синглів, знайшли вірну фан-базу та потрапляли в тренди YouTube, набираючи мільйони переглядів відео.
У 2021-му році хлопці випустили дебютний альбом «Hotin», куди увійшло 14 треків. Альбом потрапив у топи українських музичних ЗМІ та тримався понад 8 місяців у чартах Spotify та Apple Music.
СЛУХАТИ "HOTIN"
За період осені 2021 та зими 2022 KALUSH провели понад 70 концертів у 30 містах України. На кожному концерті — повні зали прихильників, які співали в унісон чи не кожен трек.
Та навіть цього хлопцям виявилося замало. Тому на базі KALUSH утворився KALUSH Orchestra, який виграв Євробачення у 2022 році. Обидва гурти існують паралельно та мають спільних учасників.
СЛУХАТИ kalush orchestra
Нагороди
2021 — музична премія Top Hit Music Awards, перемога в номінації «Відкриття року», «Найкращий гурт YouTube Ukraine», «Відкриття року YouTube Ukraine»
YUNA 2021: перемога в номінації «Найкращий хіп-хоп-хіт»: alyona alyona & KALUSH, «Гори»
Rap.ua Awards 2021 у номінації «Реліз року»
СЛУХАТИ kalush